Нерухомість

Головна » Мін'юст пропонує ввести представників органів юстиції до складу спостережних комісій при спеціальних виховних установах
Мін'юст пропонує ввести представників органів юстиції до складу спостережних комісій при спеціальних виховних установах

31.01.2011

Міністерство юстиції пропонує скасувати обмеження на участь представників органів юстиції у спостережних комісіях та піклувальних радах при спеціальних виховних установах.

Відповідні положення містяться в проект постанови Кабінету Міністрів, який був розроблений Мін‘юстом та виставлений на громадське обговорення на сайті Міністерства юстиції (www.minjust.gov.ua , розділ "Обговорюємо законопроекти").

За словами Міністра юстиції Олександра Лавриновича, зазначена постанова покликана вдосконалити організацію контролю за дотриманням прав людини щодо засуджених та осіб, звільнених від відбування покарання.

Міністр нагадав, що законодавчими змінами (відповідно до Закону України "Про центральні органи виконавчої влади" та Положення про Міністерство юстиції України, затвердженого Указом Президента України від 6 квітня 2011 року),одним із завдань Мін'юсту України було визначено формування і забезпечення реалізації політики у сфері виконання кримінальних покарань. Зокрема, на Міністра юстиції покладено повноваження щодо контролю над реалізацію Державною пенітенціарною службою України політики в зазначеній сфері.

У цьому зв‘язку Мін‘юст пропонує скасувати обмеження на залучення представників органів Міністерства юстиції України до складу спостережних комісій. Це має сприяти підвищенню ефективності контролю за дотриманням прав засуджених під час виконання кримінальних покарань та за умовами їх тримання.

Крім того, проектом постанови пропонується привести у відповідність до законодавства, зокрема до Закону України "Про соціальну адаптацію осіб, які відбувають чи відбули покарання у виді обмеження волі або позбавлення волі на певний строк" та Указу Президента України від 9 грудня 2010 року № 1085/2010 "Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади", положень про спостережні комісії та піклувальні ради при спеціальних виховних установах.

Зауваження та пропозиції до проекту прийматимуться протягом лютого 2012 року за адресою: 01001, м. Київ, вул. Городецького, 13, відділ взаємодії з Державною пенітенціарною службою України управління взаємодії з державними службами України департаменту взаємодії з органами влади Міністерства юстиції України. Або на е-mail: oliinyk@minjust.gov.ua .

Источник: www.kmu.gov.uaКатегорія: Правовий захист | Переглядів: 883  
  
RSS


Корисні посилання«HRGH»® Всі права захищені