Нерухомість

Головна » Підприємцю » Верховна Рада України » Повідомлення

Адам Мартинюк: Від освіти на все життя до освіти протягом всього життя
 

29.04.2011 13:00

Адам Мартинюк: Від освіти на все життя до освіти протягом всього життя
(Прес-служба Першого заступника Голови Верховної Ради України)

Адам Мартинюк: Від освіти на все життя до освіти протягом всього життя

«Дуже радий можливості в черговий раз обмінятися думками щодо бачення парламентарями наших країн такої важливої складової нашої діяльності як питання науки та освіти», - заявив Перший заступник Голови Верховної Ради України Адам Мартинюк, звертаючись з вітальним словом до учасників засідання Постійної комісії Міжпарламентської Асамблеї держав-учасниць Співдружності Незалежних Держав з науки та освіти, робота якої проходила в Києві.

За словами А.Мартинюка, «Україна, безумовно, зацікавлена у розвитку двосторонньої взаємодії зі своїми ближчими сусідами та партнерами на пострадянському просторі, в тому числі, в рамках багатосторонніх форматів. Тим більше, якщо йдеться про співпрацю в рамках СНД».

«Сьогодні посилюється процес активізації участі України в Співдружності. Фактичним підтвердженням тому є і наша сьогоднішні зустріч у Києві», - зазначив Мартинюк, звертаючись до учасників зібрання.

При цьому Перший віце-спікер нагадав, «що в квітні в Києві відбулося засідання Ради міністрів закордонних справ СНД, а в Ялті - Економічна рада СНД і щорічний бізнес-форум Співдружності «Ялтинські ділові зустрічі».

«Продовжується процес приєднання України до органів галузевого співробітництва СНД. Зокрема, опрацьовується питання приєднання до Ради з питань гуманітарного співробітництва та Міждержавного фонду гуманітарного співробітництва. Це не простий процес, оскільки пов´язаний з необхідністю набрання чинності для України базового договору щодо регулювання гуманітарного співробітництва. Утім, ми налаштовані завершити необхідні процедури в мінімально необхідні терміни, оскільки на початку цієї осені Україна прийматиме у себе VI Форум творчої та наукової інтелігенції держав-учасниць СНД», - сказав А.Мартинюк.

«Україна ініціює проведення на своїй території цілого ряду заходів в галузі культури та мистецтва. Йдеться, зокрема, про Міжнародний конкурс балету ім. Сержа Лифаря, Міжнародний кінофестиваль «Молодість», Міжнародний музичний фестиваль «Джаз Коктебеля», Європейські молодіжні Дельфійські ігри», - повідомив український політик і висловив сподівання «що наші друзі з країн СНД із зацікавленістю сприймуть запрошення взяти участь у цих заходах».

Також А.Мартинюк поінформував присутніх про те, що «у вересні в Одесі планується проведення чергового засідання Ради з питань культурного співробітництва держав-учасниць СНД, а також міжнародного інноваційного форуму держав-учасниць СНД».

«Сьогодні ми спостерігаємо прискорений плин часу, зростання та ускладнення потоку інформації. Людина часто не встигає усвідомити нові явища, нові перспективи свого життя. В наші дні затребуваний професіонал широкого кругозору, спроможний швидко навчатися, сприймати реалії часу і свідомо брати участь в їх удосконаленні. В цьому контексті актуальною стає нова парадигма: «Від освіти на все життя до освіти протягом всього життя», - наголосив Перший віце-спікер українського парламенту.

«Розвиток ефективної системи освіти залишається незмінним пріоритетом нашої державної політики», - зазначив А.Мартинюк і додав: «Я знаю, що аналогічні процеси відбуваються по всіх наших країнах. Нас об´єднують спільні цілі та виклики, необхідність вирішення інколи досить складних задач, що виникають на цьому шляху».

«Важливим напрямком взаємодії в рамках СНД є співпраця в інноваційній сфері. Однак, на жаль, маю констатувати, що діяльність, яка здійснюється в цьому напрямку поки не носить системного характеру», - сказав А.Мартинюк і додав: «Тому, в першочерговому порядку необхідно провести інвентаризацію раніше ухвалених документів Співдружності з питань науково-технологічного та інноваційного співробітництва, внести зміни до Договору про створення спільного науково-технологічного простору держав-учасниць СНД від 3 листопада 1995 року».

«Дуже своєчасно проводиться робота з питань підготовки проекту Міждержавної цільової програми інноваційного співробітництва держав-учасниць СНД на період до 2020 року. Ми маємо активізувати зусилля, аби прем´єр-міністрами Співдружності 19 травня цього року в Мінську був підтриманий проект програми для того, щоб на черговому засіданні Ради глав урядів, яке відбудеться в Душанбе в жовтні цього року, Міждержавна цільова програма інноваційного співробітництва держав-учасниць СНД на період до 2020 року була ухвалена», - наголосив Перший віце-спікер.

А.Мартинюк пообіцяв зі свого боку всебічної підтримки ініціатив в освітянській та науковій галузях та побажав успішної та результативної роботи учасникам засідання комісії на гостинній українській землі.


  
RSS


Корисні посилання«HRGH»® Всі права захищені