Нерухомість

Головна » Підприємцю » Верховна Рада України » Повідомлення

Голова Верховної Ради України Володимир Литвин виступає за обов'язкове волевиявлення депутатів у сесійній залі
 

27.04.2011 13:13

Голова Верховної Ради України Володимир Литвин виступає за обов'язкове волевиявлення депутатів у сесійній залі
(Прес-служба)

Голова Верховної Ради України Володимир Литвин виступає за обов´язкове волевиявлення депутатів у сесійній залі.

В інтерв´ю, розміщеному на сайті інформаційного агентства УНІАН у середу, В.Литвин заявив, що парламентарі повинні особистим прикладом демонструвати повагу до Конституції, відповідальність у виконанні своїх повноважень і зобов´язань. «Думаю, слід ввести практику, що депутат має обов´язково голосувати: він голосує або «за», або «проти», або «утримався». Це і буде підтвердженням того, що він знаходиться у сесійній залі, працює, - пояснив він. - А то сьогодні, коли депутатів питають, чому не були у сесійній залі, то відповідають: «Я був, просто не голосував». Для таких хитрунів треба реалізувати саме такий підхід: обов´язковість волевиявлення».

Відповідаючи на запитання, В.Литвин зазначив, що прийняття рішення про оприлюднення даних про персональну реєстрацію народних депутатів суттєво підвищило дисципліну відвідування пленарних засідань. «На перших порах, буквально протягом першого тижня після початку оприлюднення прізвищ та суспільний осуд, маса листів і звернень громадян дали результати - кількість депутатів в сесійній залі різко зросла», - сказав він.

Разом з тим, керівник парламенту зауважив, що зараз рівень дисципліни знову дещо знизився. «Я був змушений нагадати керівникам фракцій і депутатам, що вони не повинні розслаблятися, а мусять працювати. Тим більше, що на цьому моменті дехто намагається збудувати свою політичну лінію», - сказав В.Литвин.

Голова Верховної Ради спрогнозував, що відвідуваність пленарних засідань підвищиться напередодні парламентських виборів, оскільки депутати будуть продемонструвати виборцям свою відповідальність.

При цьому, відповідаючи на запитання, він висловив думку про недоцільність введення практики одного «голосувального дня» на пленарний тиждень, як це є в Держдумі Росії та деяких інших парламентах світу. «Тоді буде повний абсурд, тоді взагалі нікого в інші дні не буде в сесійній залі, і це буде ще більшою дискредитацією парламентаризму», - зазначив В.Литвин.


  
RSS


Корисні посилання«HRGH»® Всі права захищені