Нерухомість

Головна » Підприємцю » Верховна Рада України » Повідомлення

Комітет з питань європейської інтеграції визнав таким, що не суперечить праву Європейського Союзу, проект закону про внесення змін до статті
 

22.04.2011 14:07

Комітет з питань європейської інтеграції визнав таким, що не суперечить праву Європейського Союзу, проект закону про внесення змін до статті 11 Закону "Про захист прав споживачів" (щодо обмеження розміру неустойки у випадку несвоєчасного повернення споживачем суми споживчого кредиту)
(Інформаційне управління)

Законопроект (реєстр. №8242) спрямований на обмеження розміру неустойки у разі несвоєчасного повернення споживачем суми споживчого кредиту. Пропонується розмір неустойки (штраф, пеня) обмежити 100 відсотками загальної суми боргу.

На засіданні зазначалося, що за предметом правового регулювання законопроект належить до сфер захисту прав споживачів та банківського права, які у законодавстві ЄС регулюються директивами Європейського Парламенту та Ради 2000/35/ЄС щодо боротьби з простроченням платежів у комерційних операціях та 2006/48/ЄС про започаткування та здійснення діяльності кредитних установ.

Зокрема, Комітет підкреслив, що пропозиція законопроекту щодо доповнення статті 11 Закону "Про захист прав споживачів" частиною 12 стосовно того, що "у разі несвоєчасного повернення суми споживчого кредиту розмір неустойки (штраф, пеня) не повинен бути більше 100 відсотків загальної суми боргу" не суперечить положенням статті 3 Директиви 2000/35/ЄС "Виплата відсотків в разі прострочення платежу".

А саме, згідно із зазначеною статтею Директиви, держави-члени повинні забезпечити, щоб: (а) Відсотки відповідно до пункту (г) були нараховані на наступний день після дати чи після закінчення терміну сплати, який встановлено в договорі; (г) рівень відсотків за прострочення платежу ("встановлений відсоток"), який боржник зобов'язаний сплатити, повинен становити суму відсоткової ставки, що застосовується Європейським центральним банком на його найбільш останню основну операцію з рефінансування, проведену до першого календарного дня даного півріччя ("ставка-орієнтир"), плюс щонайменше сім відсоткових пунктів ("маржа"), якщо інше не обумовлено в контракті. Для держави-члена, яка не бере участь в третьому етапі економічного і валютного союзу, ставка-орієнтир, яка згадана вище, повинна бути еквівалентна курсу, встановленого своїм національним центральним банком. В обох випадках, ставка-орієнтир, яка діє в перший календарний день даного півріччя повинна застосовуватись і для наступних шести місяців.

Також, відповідно до Директиви, якщо боржник не несе відповідальності за затримку, кредитор має право вимагати розумну компенсацію від боржника за всі відповідні витрати на відшкодування, що виникли в результаті несвоєчасної сплати останнім. Такі витрати на відшкодування повинні дотримуватися принципів прозорості та пропорційності щодо даного боргу. Держави-члени можуть, при дотриманні принципів, згаданих вище, встановити максимальні суми на витрати по відшкодуванню для різних рівнів заборгованості.


  
RSS


Корисні посилання«HRGH»® Всі права захищені