Нерухомість

Головна » Підприємцю » Верховна Рада України » Повідомлення

Комітет з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики розглянув проекти законів про внесення змін до Митного коде
 

22.04.2011 15:14

Комітет з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики розглянув проекти законів про внесення змін до Митного кодексу України та деяких інших законодавчих актів України
(Інформаційне управління)

А саме, законопроекти за реєстраційними номерами №8130 і 8130-1. Ними пропонується викласти у новій редакції Митний кодекс від 11 липня 2002 р. № 92-ІV, а також внести відповідні зміни до низки законодавчих актів України для вдосконалення національного законодавства з митної справи та його узгодження з міжнародними правовими нормами.

Комітет, підтримуючи нагальність прийняття нової редакції Митного кодексу, вважає за необхідне розроблення єдиної редакцію цього законодавчого акту, який поєднав би усі позитивні аспекти цих законопроектів, тому було утворено робочу групу щодо його підготовки.

За словами голови Комітету В.Хомутинніка, головне в об´єднаному законопроекті - це вирішення двох блоків взаємопов´язаних питань. Передусім, спрощення та прискорення митних процедур, зменшення впливу "людського фактору" на процес та результат митного оформлення товарів, наближення процедур митного контролю та оформлення до європейських стандартів. Законопроектом передбачені норми, за якими усі процедурні питання митного оформлення товарів провадяться не більше 4 робочих годин з максимальним його спрощенням, відходу від паперової тяганини, мінімізації безпосереднього контакту між учасниками зовнішньоекономічної діяльності і посадовими особами митниці.

Законопроектом пропонується також підвищити рівень ефективності протидії митним правопорушенням, посилити роль пост-аудиту, надати митним органам достатніх повноважень та інструментів для виконання покладених на них завдань, визначити чіткі строки проведення митниками процесуальних дій.

В.Хомутиннік вважає, що важливими є також такі питання як відповідальність митних органів за неправомірне затягування часу при митному оформлені, перенесення здійснення більшості контролюючих функцій на внутрішні митниці ("єдиний офіс", "єдине вікно"), усунення корупції на кордоні, надання можливості здійснення митного оформлення у будь-якому митному органі (без "відкріплень" та інших "дозволів"), чітке застосування "двоканальної системи" для громадян та однозначне трактування особистих речей, питання порядку визначення митної вартості товарів для оподаткування (згідно міжнародних конвенцій).

На засіданні Комітету зазначалося, що законопроект загалом відповідає Міжнародній конвенції про спрощення і гармонізацію митних процедур у зміненій редакції, згідно з додатком І до Протоколу про внесення змін до Міжнародної конвенції про спрощення та гармонізацію митних процедур та Конвенції про тимчасове ввезення, Оновленому (Модернізованому) Митному кодексу ЄС 2008 року. У тексті проекту Митного кодексу враховані положення Податкового кодексу України.

Наголошувалося на тому, що законодавче унормування питань особливостей пропуску та оподаткування товарів, що переміщуються (пересилаються) через митний кордон України громадянами суттєво перероблено. Зокрема:

уточнено перелік особистих речей, які при переміщенні громадянами через митний кордон України не підлягають декларуванню шляхом учинення дій, усно або за бажанням власника чи на вимогу митного органу, письмово, звільняються від оподаткування та подання документів, що видаються державними органами для здійснення митного контролю та митного оформлення товарів, а також від проведення видів державного контролю;

лібералізовані норми щодо вивезення товарів. Письмовому декларуванню з поданням митної декларації підлягають товари, сумарна вартість яких перевищує 10 000 євро;

підвищено рівень ввезення товарів без податків (будь-які товари, сумарна вартість яких не перевищує 2000 євро та які переміщуються у ручній поклажі або у супроводжуваному багажі один раз на 10 днів звільняється від оподаткування, при цьому, зберігається норма неоподаткованого мінімуму у 200 євро незалежно від періодичності ввезення товарів, яка враховується у граничну суму ввезення товарів при одночасному ввезені товару на суму у 2000 євро);

встановлено загальна ставка мита у 10 відсотків, яка нараховується на обсяги товарів, які перевищують норми безмитного ввезення (у випадку ввезення товарів на суму більш ніж 10 000 євро, застосовуються повні ставки мита, передбачені Митним тарифом України).

На відміну від чинного Митного кодексу в розділі законопроекту "Митне оформлення" Комітетом приділено значну увагу впровадженню електронного декларування та використанню інформаційних технологій, а також розмежовано відповідальність за порушення митних правил між декларантом (власником товарів) та уповноваженою ним особою (підприємством - митним брокером).

Зазначені положення є інноваційними, порівняно з існуючими нормами. Вони значно розширюють права декларантів перед митними органами, впроваджують низку нових прогресивних інструментів, що дозволить бізнесу скороти витрати часу та фінансових ресурсів на здійснення митних формальностей, протидіятиме проявам корупції.

Законопроектом введені норми щодо запровадженнях жорстких обмежень на розголошення всієї конфіденційної інформації, яка стала відома митному органу при здійсненні митних формальностей.

За підсумками обговорення ухвалено рішення рекомендувати парламенту прийняти за основу підготовлений Комітетом законопроект про внесення змін до Митного кодексу України та деяких інших законодавчих актів.


  
RSS


Корисні посилання«HRGH»® Всі права захищені