Нерухомість

Головна » Підприємцю » Верховна Рада України » Повідомлення

Комітет з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин рекомендує парламенту прийняти за основу законопроект про внесе
 

22.04.2011 14:30

Комітет з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин рекомендує парламенту прийняти за основу законопроект про внесення змін до Закону "Про реабілітацію жертв політичних репресій в Україні" (щодо вдосконалення законодавства у сфері відшкодування матеріальної шкоди реабілітованим громадянам)
(Інформаційне управління)

Як зазначалося під час засідання Комітету, документ (реєстр. №7528) розроблено з метою вдосконалення законодавства у сфері відшкодування матеріальної шкоди реабілітованим громадянам шляхом врахування повного терміну ув´язнення громадян та надання можливості подати заяву про грошову компенсацію без обмеження терміну подачі заяви.

Зокрема, наголосили автори законопроекту, якщо чинна редакція закону передбачає грошову компенсацію для осіб, які відбували покарання у вигляді позбавлення волі або примусового поміщення у лікувальні заклади і згодом реабілітовані, у розмірі однієї мінімальної заробітної плати (на момент виплати компенсації) за кожний місяць позбавлення волі, але не більш як 75 мінімальних заробітних плат, то законопроектом заплановано зняти це обмеження. Крім цього, пропонується передбачити право подавати заяви про компенсацію та повернення майна без обмеження будь-яким строком, на відміну від чинного закону, норми якого передбачають, що заяви про компенсацію та повернення майна подаються не пізніше трьох років з моменту набрання чинності цим законом або з дня одержання особою довідки про реабілітацію.

Законопроектом також пропонується доповнити чинний закон новими статтями. Зокрема, пропонується встановити, що особам, які реабілітовані відповідно до ст. 1 чинного закону (а також дружинам (чоловікам), які не одружилися вдруге, у разі смерті цих реабілітованих осіб), пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищуються в розмірі 25 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Під час обговорення народні депутати відзначили актуальність та суспільну значимість законопроекту. Водночас, члени Комітету звернули увагу на потребу узгодження законопроекту з нормами чинного законодавства України, зокрема Закону "Про пенсійне забезпечення", з метою уникнення подвійного підвищення пенсій або щомісячного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість неї, реабілітованим громадянам та членам їх сімей. Порушувалося також питання про забезпечення належного фінансування, необхідного для реалізації проекту.

Народні депутати взяли до уваги висновок Головного науково-експертного управління Апарату Верховної Ради України, яке вважає, що за результатами розгляду у першому читанні законопроект доцільно направити на доопрацювання. Під час засідання зазначалося також, що Кабінет Міністрів України не підтримує законопроект, зокрема, з тих підстав, що знайти додаткові доходи для покриття видатків, пов´язаних з реалізацією цього закону, сьогодні є неможливим.

Погоджуючись з важливістю висловлених зауважень та пропозицій до законопроекту, Комітет дійшов висновку, що вони можуть бути враховані під час підготовки документа до другого читання.


  
RSS


Корисні посилання«HRGH»® Всі права захищені