Нерухомість

Головна » Підприємцю » Верховна Рада України » Повідомлення

Комітет з питань правосуддя не підтримує проект закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення відносин у
 

29.04.2011 15:16

Комітет з питань правосуддя не підтримує проект закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення відносин у сфері притягнення до відповідальності за порушення правил дорожнього руху
(Інформаційне управління)

Законопроект (реєстр. №4446) спрямований на впровадження системи моніторингу застосування штрафних санкцій до правопорушників, удосконалення механізму стягнення накладених штрафних санкцій, посилення кримінальної відповідальності посадових осіб за рецидиви службових підроблень та хабарництва, а також удосконалення відносин між учасниками дорожнього руху та Державною автомобільною інспекцією.

Під час обговорення народні депутати, підтримуючи ідею щодо зменшення корупції, підвищення гарантій захисту прав осіб, які притягаються до адміністративної відповідальності (у тому числі - власників транспортних засобів), об´єктивності в оцінці дій учасників дорожнього руху, вдосконалення механізму реалізації винесених рішень про адміністративні стягнення, висловили низку зауважень до законопроекту.

Члени Комітету вказували на те, що аналіз положень законопроекту свідчить про низку системних недоліків, які потребують усунення і, як наслідок, суттєвого доопрацювання законопроекту в цілому.

На засіданні зазначалося про те, що виходячи з назви проекту закону, предметом його правового регулювання є вдосконалення відносин у сфері притягнення до відповідальності за порушення правил дорожнього руху. Проте, значна частина положень законопроекту спрямована на посилення кримінальної відповідальності працівників ДАІ за деякі службові злочини (службове підроблення та одержання хабара), для чого в рамках діючих статей Кримінального кодексу пропонується ввести як додаткове покарання - довічне позбавлення права обіймати посади в органах державної влади та посилюється відповідальність за рецидив такого злочину. Члени Комітету підкреслювали, що такий підхід є концептуально недосконалим, оскільки, розмиває предмет правового регулювання та створюватиме плутанину в процесі правозастосування.

Крім того, наголошували парламентарії, як випливає з пояснювальної записки, спрямованість законопроекту полягає, зокрема, у посиленні кримінальної відповідальності посадових осіб за рецидиви службових підроблень та хабарництва, а прийняття проекту в якості закону сприятиме, зокрема, зменшенню корупції. Водночас, відзначалося, що 07.04.2011 року, Верховною Радою прийнято Закон "Про засади запобігання і протидії корупції в Україні", внесеного Президентом України, що покликаний врегулювати зазначені питання.

На думку народних депутатів, також недосконалою та недоцільною є позиція, згідно якої, пропонується доповнити статтю 27 Кодексу України про адміністративні правопорушення частиною другою, щодо місця сплати штрафу за порушення правил безпеки дорожнього руху. Такий підхід може призвести до порушення загальної структури Кодексу України про адміністративні правопорушення та розбалансованості акту загалом.


  
RSS


Корисні посилання«HRGH»® Всі права захищені