Нерухомість

Головна » Підприємцю » Верховна Рада України » Повідомлення

Комітет з питань сім'ї, молодіжної політики, спорту і туризму рекомендує парламенту підтримати пропозиції Президента України до Закону "Про
 

26.04.2011 13:58

Члени Комітету зазначили, що під час розгляду законопроекту (реєстр. №6007) у другому читанні Головне юридичне управління Апарату Верховної Ради України висловило зауваження до двох норм, запропонованих членами Комітету - щодо зобов´язань батька забрати дитину з пологового будинку саме для утримання і виховання та встановлення статусу одинокого батька.

Президент України, підтримуючи ці норми, вважає, що необхідна чітка деталізації у питанні, яким чином має бути встановлено батьківство, щоб зняти ризики зловживання запроваджуваним механізмом забирання дітей із пологових будинків, інших закладів охорони здоров'я з метою торгівлі дітьми та пропонує визначити у законі, що для забирання дитини з пологового будинку або з іншого закладу охорони здоров'я батьком його батьківство стосовно дитини має бути визначено у свідоцтві про народження дитини або визнано рішенням суду.

Президент України також вважає, що в законі потребують вирішення і питання надання добросовісному батьку відповідних гарантій, які уможливили б виконання ним запроваджуваного обов'язку. Тож з метою забезпечення захисту прав та інтересів дитини, яку матір не забрала з пологового будинку або з іншого закладу охорони здоров'я, а також батька такої дитини Президент України пропонує визначити в законі механізм повідомлення батька про те, що в нього виник обов'язок забрати дитину з пологового будинку або з іншого закладу охорони здоров'я.

На думку членів Комітету, врахування пропозицій Президента України забезпечить захист прав та інтересів дитини, яку матір не забрала з пологового будинку або з іншого закладу охорони здоров'я, а також батька такої дитини.


  
RSS


Корисні посилання«HRGH»® Всі права захищені