Нерухомість

Головна » Підприємцю » Верховна Рада України » Повідомлення

Микола Томенко: Найкращий подарунок чорнобильцям - виконати діючі закони і нарешті відкликати законопроект нинішнього Уряду, який стосується
 

26.04.2011 11:44

Микола Томенко: Найкращий подарунок чорнобильцям - виконати діючі закони і нарешті відкликати законопроект нинішнього Уряду, який стосується обмеження їх пільг
(Прес-служба Заступника Голови Верховної Ради України)

Заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко переконаний, що найкращий подарунок чорнобильцям - виконати діючі закони і нарешті відкликати законопроект нинішнього Уряду, який стосується обмеження пільг ветеранів війни, учасників бойових дій в Афганістані, чорнобильців та інших соціально вразливих категорій. Про це Віце-спікер сказав, коментуючи заходи, які проводяться до 25-ої річниці Чорнобильської катастрофи.

М.Томенко зауважив, що на сьогоднішній день в країні склалася ситуація, за якої навіть ті мінімальні пільги, які нині є в учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, систематично не виконуються, натомість Уряд хоче їх ще зменшити. Він назвав цинічним, що Кабінетом Міністрів було внесено законопроект про гарантії держави щодо виконання рішень суду (р.н.7562), який фактично ліквідовує систему підтримки соціально вразливих категорій населення, та в разі його ухвалення переводить її в площину ручного управління чиновниками Кабінету Міністрів (нагадаємо, цим законопроектом пропонується внести зміни до декількох законів України стосовно обсягів та порядку надання соціальних гарантій і пільг ряду соціальних груп, у тому числі ветеранам війни, учасникам бойових дій, прирівняним до них особам та учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС).

Водночас, Віце-спікер нагадав, що ще 5 квітня Верховна Ради України ухвалила Постанову про Рекомендації парламентських слухань «Сучасний стан та актуальні завдання подолання наслідків Чорнобильської катастрофи», якою зобов´язала Уряд відкликати загаданий законопроект. Зокрема, в пункті 10 Постанови прямо сказано «відкликати проект Закону України про гарантії держави щодо виконання рішень суду (р.н.7562), поданий Кабінетом Міністрів України».

Однак до цього часу законопроект не відкликаний, а це, на переконання М.Томенка, означає, що ідея перегляду пільг чорнобильцям та іншим соціально вразливим категоріям, зокрема, ветеранам війни та учасникам бойових дій в Афганістані, залишається у планах Уряду. «До сьогоднішнього дня Уряд не відкликав цей законопроект, а отже під загрозою навіть ті невеликі пільги для учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, які є на сьогоднішній день», - підсумував М.Томенко. Тому, на його переконання, найбільшим подарунком сьогодні були б не декларації влади про те, що вона шанує і поважає чорнобильців, а виконання законів та нарешті відкликання законопроекту, який переглядає пільги соціально вразливим категоріям, як це пропонували громадські організації та вирішила Верховна Рада.


  
RSS


Корисні посилання«HRGH»® Всі права захищені