Нерухомість

Головна » Підприємцю » Верховна Рада України » Повідомлення

Микола Томенко: За аферу з так званими контрольними роботами для 5-8 класів Міністерство освіти повинно бодай вибачитися перед учнями, допла
 

22.04.2011 15:47

Микола Томенко: За аферу з так званими контрольними роботами для 5-8 класів Міністерство освіти повинно бодай вибачитися перед учнями, доплатити вчителям і повернути гроші батькам
(Прес-служба Заступника Голови Верховної Ради України)

Заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко вважає, що історія з так званими підсумковими контрольними роботами, які вводить Міністерство освіти і науки, молоді та спорту для учнів 5-8 класів загальноосвітніх навчальних закладів, перетворилася на абсурд. Про це Віце-спікер сказав сьогодні, виступаючи на ранковому засіданні з трибуни парламенту.

М.Томенко зауважив, що під час серйозної дискусії, яка відбулася у суспільстві та серед фахівців, більшість висловила несприйняття несподіваної системи перевірки знань учнів, введеної за кілька місяців до завершення навчального року і про можливість якої не знали ні вчителі, ні учні, ні батьки.

Окрім того, Віце-спікер підкреслив, що в той момент, коли практично завершився процес збору коштів з батьків учнів на брошури, які заздалегідь чиновники Міністерства освіта надрукували у Харківському видавництві, Міністерство зробило цікавий хід, заявивши, що це типові контрольні, які проводять вчителі, а не підсумкове тестування. Більше того, за словами чиновників Міністерства, вчителі, яким не вистачає брошур, можуть їх отримати безкоштовно. Та й взагалі, умовно кажучи, нічого хвилюватися, бо фактично ніяких нововведень не відбудеться. «За таких умов або Міністерство освіти не поважає не тільки учнів, а й вчителів та батьків, або намагається подати інформацію саме таким чином, аби не допустити адекватної реакції з боку Президента та правоохоронних органів», - підсумував політик.

М.Томенко наголосив, що насправді в Україні вже відбулася реальна афера, оскільки всупереч здоровому глузду і принципам навчального процесу запропонований інший стандарт перевірки знань не заздалегідь, перед початком навчального року, а перед його завершенням. Окрім того, за його словами, обурення викликає і той факт, що було організовано централізований збір коштів на закупівлю рекомендованих Міністерством освіти брошур і лише після шквальної критики громадськості тестові завдання були виставлені безкоштовно на сайті Міністерства.

Підсумовуючи, Заступник Голови парламенту сказав, що в цій історії залишається ряд проблемних запитань: «Зокрема, на якій підставі Міністерство прийняло рішення про зміну системи навчального процесу в кінці навчального року? На якій підставі і хто прийняв рішення централізовано друкувати брошури для контрольних у Харківському видавництві? Хто дав вказівку через вчителів організувати централізований збір коштів з батьків учнів?» Тому сьогодні, на переконання М.Томенка, чиновникам Міністерства освіти і науки, молоді та спорту як мінімум треба вибачитися перед учнями, доплатити вчителям за додаткове навантаження, яким є проведення та перевірку додаткових тестових контрольних робіт, і повернути гроші батькам.

Віце-спікер також висловив здивування, що до цього часу не отримав адекватної відповіді на своє звернення до Президента України В.Януковича та Генерального прокурора щодо «афери Міністерства освіти» з введенням підсумкового контрольного тестування для 5-8 класів загальноосвітніх навчальних закладів, хоча терміни надання відповіді вже спливли.


  
RSS


Корисні посилання«HRGH»® Всі права захищені