Нерухомість

Головна » Підприємцю » Верховна Рада України » Повідомлення

Питання розвитку літакобудування в Україні обговорили члени Комітету з питань промислової і регуляторної політики та підприємництва під час
 

22.04.2011 16:03

Питання розвитку літакобудування в Україні обговорили члени Комітету з питань промислової і регуляторної політики та підприємництва під час виїзного засідання на Державному підприємстві "АНТОНОВ"
(Інформаційне управління)

На засіданні, зокрема, зазначалося, що авіабудування є однією з високотехнологічних та науковоємних галузей промисловості України. До складу авіабудівної промисловості України входить: 20 підприємств, що розробляють та виготовляють завершену продукцію, в т.ч. літакобудівні та двигунобудівний заводи; 24 підприємства що серійно виготовляють вузли, агрегати, комплектуючи вироби для літальних апаратів та авіадвигунів; більше 50 підприємств інших галузей виконують роботи по виготовленню комплектуючих виробів для авіаційної техніки. На підприємствах та наукових установах авіабудівної промисловості працює близько 60 тисяч працівників. Стимулювання авіабудівної промисловості є одним із засобів розвитку інших галузей промисловості України, а саме радіоелектроніки, машинобудування, приладобудування, металургії та інших.

За словами голови Комітету Н.Королевської, однією з основних причин, яка породжує проблемні для підприємств авіабудування питання, є невиконання урядом законодавчих актів щодо стимулювання розвитку авіаційної промисловості України.

Народний депутат наголосила, що сьогодні виникла нагальна потреба у прийнятті нової Державної комплексної програми розвитку авіаційної промисловості України до 2020 року, оскільки закінчилася дія аналогічної програми до 2010 року, яка суттєво сприяла покращенню фінансового стану літакобудівних підприємств та соціальної обстановки в їх колективах.

Члени Комітет у заслухали інформацію Президента - Генерального конструктора ДП "АНТОНОВ" Д.Ківи про сучасне положення в галузі літакобудування, технології, які використовуються та перспективні розробки, необхідні заходи щодо державної підтримки авіаційної промисловості. Зазначалося, зокрема, що в активі наукової діяльності ДП "АНТОНОВ" - 22 типи нових літаків і більше 110 спеціалізованих модифікацій різного військового і цивільного призначення.

Під час обговорення питання були наведені основні проблеми, які стримують розвиток авіаційної промисловості в Україні. А саме: нестача обігових коштів для виконання виробничих програм підприємств; відсутність державної підтримки експортерів авіаційної техніки, що може призвести до зриву експортних контрактів; вкрай незначний обсяг виробництва та збуту авіаційної техніки що призводить до її подорожчання та фактичної нерентабельності виробництва; зношеність основних фондів підприємств, у тому числі моральний і фізичний знос устаткування та технологій; відсутність системи підтримки (стимулювання) попиту на авіаційну техніку (лізинг, субсидування, підтримка експорту, офсет); зростання дефіциту кваліфікованих кадрів за рахунок низької у порівнянні із провідними світовими авіавиробниками заробітної плати на українських авіаційних заводах. Наголошувалося й на тому, що склалися нерівні умови діяльності підприємств державної і недержавної форм власності, що фактично дискримінує державні підприємства галузі в частині складних умов одержання кредитів, необхідністю проведення тендерних процедур, вилучення 30% чистого прибутку (державних дивідендів), неможливості бути засновником та учасником господарських товариств та відсутності ефективних систем довгострокового кредитування зовнішньоекономічних контрактів та лізингу.

Крім того, для забезпечення значного збільшення обсягів виробництва авіаційної техніки необхідно провести невідкладні і термінові технічне і технологічне переоснащення більшості підприємств галузі. Окремою проблемою є необхідність проведення тендерних процедур при здійснені державних закупівель, що негативно впливають на діяльність підприємств галузі, уповільнюють (а іноді - і унеможливлюють) виконання замовлень на виготовлення авіаційної техніки.

На думку членів Комітету, проблеми, які існують на ДП "АНТОНОВ", є загальногалузевими, що негативно впливають на економіку країни, та потребують розв'язання на державному рівні.

За підсумками обговорення Комітет рекомендував Кабінету Міністрів провести одне з засідань Уряду, на якому розглянути питання розвитку авіаційної промисловості в Україні. Наголошувалося й на необхідності розробки нової Державної комплексної програми розвитку авіаційної промисловості України на період 2011 - 2020 роки, передбачивши фінансування розробки нових конкурентоспроможних літаків, двигунів, авіаційного обладнання та створення мережі центрів технічного обслуговування літаків українського виробництва з єдиною системою управління і інформаційного забезпечення для забезпечення рівня післяпродажного обслуговування у відповідності з міжнародними стандартами.

Йшлося й про необхідність розробки та прийняття нормативно-правових актів, спрямованих на забезпечення системи підтримки (стимулювання) попиту на авіаційну техніку (лізинг, субсидування, підтримка експорту, офсет) та створення ефективної системи управління галуззю, зменшення податкового навантаження на утримання власної соціальної сфери підприємств тощо.

Народні депутати планують спільно з Комітетом з питань національної безпеки і оборони провести слухання на тему: "Про створення умов щодо розвитку авіаційної промисловості в Україні". Комітет також ініціює розробку та прийняття законопроекту щодо надання права українським державним авіабудівним підприємствам бути засновниками та учасниками господарських товариств та проекту про спрощення процедур тимчасового ввозу-вивозу та переробці на /та за межами митної території України при випробування, після продажному супроводі та ремонту української авіаційної техніки тощо.


  
RSS


Корисні посилання«HRGH»® Всі права захищені