Нерухомість

Головна » Підприємцю » Верховна Рада України » Повідомлення

Тема Чорнобиля залишиться з Україною назавжди - В.Литвин
 

22.04.2011 15:52

Тема Чорнобиля залишиться з Україною назавжди - В.Литвин
(Прес-служба)

«Тема Чорнобиля з нами назавжди, вона не буде закрита, - заявив Голова Верховної Ради України Володимир Литвин у п´ятницю в інтерв´ю телеканалу «Рада». - Тим паче, що людство не може одномоментно відмовитися від атомної енергетики, і потрібно думати про її безпечне використання».

Голова Верховної Ради висловив думку, що Чорнобильська трагедія стала наслідком того, що на той час «ми втратили світоглядні орієнтири, піддалися технократичному напрямку, не осмислили на філософському, культурному, людському рівні, що таке атом і як бути, коли він виходить з-під контролю людини». «Це до певної міри застереження, щоб людство не втратило моральні орієнтири», - вважає він.

Відповідаючи на запитання, В.Литвин висловив думку, що «про Чорнобиль світові й Україні нагадали трагічні події у Японії». «Є відчуття, що земна куля дуже маленька, все взаємопов´язано, не може бути своєї і чужої біди, і потрібно спільно вирішувати цю проблему», - сказав керівник парламенту.

Катастрофа на АЕС в Японії, зазначив В.Литвин, «актуалізувала проблему Чорнобиля», висловивши думку, що «з огляду на це, можливо, вдалося зібрати 550 млн. євро» на реалізацію чорнобильських проектів під час Донорської конференції 19 квітня ц.р. При цьому він нагадав, що загалом на будівництво, зокрема, нового об´єкту «Укриття», сховища відпрацьованого ядерного палива та ін. потрібно близько 740 млн. євро.

Голова Верховної Ради вважає, що необхідно вжити заходів до реабілітації територій, які постраждали внаслідок чорнобильської катастрофи. За його словами, вкрай важливо зберегти Чорнобильське Полісся, яке є «унікальною територією з унікальними історичними і матеріальними пам´ятками». Чорнобиль, на думку В.Литвина, також має стати науковим центром, де б працювали науковці зі всього світу, займаючись попередженням та виробленням шляхів подолання подібних катастроф.

Відповідаючи на запитання, В.Литвин заперечив висловлювання деяких політиків про те, що виділення донорських коштів є елементом заохочення України до вступу у Євросоюз. Розпорядником цих коштів, наголосив він, є ЄБРР, який контролює їх використання. «Я би сказав, що виділення коштів - це запізніле виконання зобов´язань, у тому числі, європейським співтовариством», - зауважив він.

«Якщо вже демонструвати заохочення, то потрібно, щоб Євросоюз зняв застереження щодо переговорів про зону вільної торгівлі, не вводив квоти і обмеження на продукцію українського сільського господарства, прискорив процес підписання угоди про асоціацію та запровадження безвізового режиму», - сказав В.Литвин.


  
RSS


Корисні посилання«HRGH»® Всі права захищені