Нерухомість

Головна » Підприємцю » Вища Рада Юстиції » Повідомлення

Голова Вищої ради юстиції В. Колесниченко
 

07.02.2011

                                                                                                                                                  Повідомлення для ЗМІ  
                                                                                                                                                       7 лютого 2011 року  

                                                             Голова Вищої ради юстиції В. Колесниченко:
"Поширена у програмі «Шустер LIVE» народним депутатом Сергієм Соболєвим інформація щодо складу Вищої                                                   ради юстиції не відповідає дійсності і має бути спростована"4 лютого цього року під час прямого ефіру програми «Шустер LIVE» на Першому національному народним депутатом України Сергієм Соболєвим було поширено неправдиві відомості про Вищу раду юстиції. Зокрема, народний депутат України відзначив, що більшість складу Вищої ради юстиції складають прокурори.
Доводимо до відома народного депутата України Сергія Соболєва, авторів та глядачів програми «Шустер LIVE», що вказана інформація не відповідає дійсності.

Відповідно до Конституції України до складу Вищої ради юстиції входять 20 членів, і лише три з них є прокурорами:
– ГАВРИЛЮК Михайло Іванович, заступник Генерального прокурора України (призначений членом ВРЮ Всеукраїнською конференцією прокуратури),
– КУЗЬМІН Ренат Равелійович, перший заступник Генерального прокурора України (призначений членом ВРЮ Президентом України),
– ПШОНКА Віктор Павлович, Генеральний прокурор України (член ВРЮ за посадою).

Участь прокурорів у формуванні складу ВРЮ є виправданою тим, що до повноважень Вищої ради юстиції відповідно до статті 131 Конституції України належить розгляд питань щодо несумісності прокурорів та розгляд їх скарг на притягнення до дисциплінарної відповідальності.

Зауважимо, що остання Всеукраїнська конференція прокурорів, що 23 грудня 2010 року призначила своїх представників до складу Вищої ради юстиції, виконала норми нового Закону «Про судоустрій і статус суддів», делегувавши до складу Ради одного прокурора та одного суддю. Таким чином вчинив і Президент України, здійснивши останнє призначення члена ВРЮ за своєю квотою.
Тому на сьогодні більшість у складі ВРЮ (дев’ять із 20 членів) складають судді:
– КОБИЛЯНСЬКИЙ Микола Генріхович, суддя Вищого адміністративного суду України;
– ОНОПЕНКО Василь Васильович, суддя, Голова Верховного Суду України;
– ОТРОШ Інна Олексіївна, суддя, голова Печерського районного суду м. Києва;
– ТАТЬКОВ Віктор Іванович, суддя, Голова Вищого господарського суду України;
– УДОВИЧЕНКО Олександр Сергійович, суддя Вищого господарського суду України;
– ФЕСЕНКО Леонід Іванович, суддя, Голова Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ;
– КОЛЕСНИЧЕНКО Володимир Миколайович, Голова Вищої ради юстиції (суддя у відставці);
– КРАВЧЕНКО Костянтин Тимофійович, суддя Верховного Суду України у відставці;
– ШАПОВАЛ Володимир Миколайович, Голова Центральної виборчої комісії (суддя Конституційного Суду України у відставці).

Як відомо, Венеціанська Комісія рекомендувала Україні змінити принцип формування ВРЮ таким чином, щоб більшість (10+1) у складі Ради становили судді, обрані самим суддями. Оскільки вичерпний перелік суб’єктів формування складу Ради міститься у Конституції України, до змін у Основному Законі народні обранці Законом України «Про судоустрій і статус суддів» зобов’язали суб’єктів формування складу Вищої ради юстиції (всеукраїнську конференцію прокурорів, з’їзд адвокатів України, Верховну Раду України, Президента України та з’їзд представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ) призначати членами ВРЮ представників суддівського корпусу за певною квотою.

Голова ВРЮ В. Колесниченко вважає виконання відповідних норм Закону України «Про судоустрій і статус суддів» і якісні зміни на користь збільшення кількісного складу суддів у складі Вищої ради юстиції свідченням послідовної політики України з дотримання своїх зобов’язань перед європейським співтовариством щодо виконання рекомендацій Венеціанської Комісії, які стосувалися складу ВРЮ.

«Заяви народного депутата України Сергія Соболєва вводять в оману мільйонну глядацьку аудиторію Першого національного, - відзначив В. Колесниченко, коментуючи слова народного депутата України. – Вважаю, що такими провокативними та неправдивими оцінками представники опозиційних фракцій намагаються штучно створити уявлення про Вищу раду юстиції як про каральний орган для суддів, дискредитують не лише Вищу раду юстиції як конституційний, колегіальний орган держави, відповідальний за формування високопрофесійного суддівського корпусу, а й кожного члена Вищої ради юстиції, делегованого до складу Ради у визначений Конституцією та законами України спосіб, а тому ці заяви мають бути так само публічно спростовані».

В. Колесниченко звертається до редакції програми «Шустер LIVE» з проханням надати народному депутату України Сергію Соболєву можливість спростувати вказану інформацію як неправдиву у найближчій програмі «Шустер LIVE» або довести цю інформацію до відома громадян за власною ініціативою.


Прес-служба Вищої ради юстиції


  
RSS


Корисні посилання«HRGH»® Всі права захищені