Нерухомість

Головна » Підприємцю » Вища Рада Юстиції » Повідомлення

Голова Вищої ради юстиції Володимир Колесниченко
 

03.02.2011

                                                     Голова Вищої ради юстиції Володимир Колесниченко:
 «Сподіваюся, що найближчим часом ми зможемо у повному обсязі розпочати процедуру призначення суддів                                                                      на посади відповідно до нового Закону»Як відзначив у коментарі ЗМІ Голова Вищої ради юстиції Володимир Колесниченко, прийняття 3 лютого Верховною Радою України Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» (щодо спеціальної підготовки кандидатів на посади суддів) (далі – Закон) є надзвичайно важливим кроком для реалізації передбаченого Законом «Про судоустрій і статус суддів» механізму призначення суддів на посаду судді вперше, зокрема у питанні організації Вищою кваліфікаційною комісією суддів України спеціальної підготовки кандидатів на посаду суддів.
«Попри те, що у судах України більше тисячі вакансій (переважно у судах господарської та адміністративної юрисдикції), сьогодні внесення подань Президентові України про призначення кандидатів на посади суддів Вищою радою юстиції практично зупинено», – відзначив у коментарі ЗМІ Володимир Колесниченко.
Нагадаємо, що за результатами останнього засідання ВРЮ 25 січня 2011 року Вища рада юстиції внесла Президентові України подання про призначення на посади суддів всього щодо дев’яти осіб. Наразі ВРЮ відповідно до Перехідних положень Закону України «Про судоустрій і статус суддів» розглядаються залишки матеріали про призначення кандидатів на посади суддів.
«Оскільки закладений у новому Законі України «Про судоустрій і статус суддів» професійний і прозорий механізм призначення кандидатів на посади суддів є багатоступеневим, через що перший Указ Президента про призначення (відповідно до нової процедури) міг би з’явитися не раніше, ніж за два роки», – нагадав Володимир Колесниченко.
Як відзначив Голова ВРЮ, сьогодні дякуючи плідній співпраці суб’єктів законодавчої ініціативи, Верховного Суду України, вищих спеціалізованих судів, представників Вищої ради юстиції було прийнято Закон, яким запускається процес призначення кандидатів на посади суддів до введення в дію норм про їх обов’язкову спеціальну підготовку.
За словами В. Колесниченка, наступного тижня відбудеться робоча зустріч представників Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Вищої ради юстиції, народних депутатів України, що готували вказаний Закон, з метою роботи над створенням єдиного механізму його застосування. Результатом зустрічі має стати напрацювання узгоджених регламентних процедур щодо усіх етапів призначення кандидатів на посади суддів вперше.
«Сподіваюся, що вже найближчим часом за умови підписання цього Закону Президентом України ми зможемо розпочати процедуру призначення на посади відповідно до нового Закону, прийняття якого ще раз засвідчило, що ми постійно й послідовно працюємо над удосконаленням чинного законодавства з метою більш ефективної роботи судової системи» - резюмував В.Колесниченко.


Прес-служба Вищої ради юстиції  
RSS


Корисні посилання«HRGH»® Всі права захищені