Нерухомість

Головна » Підприємцю » Вища Рада Юстиції » Повідомлення

Голова ВРЮ В. Колесниченко: "Формування високопрофесійного суддівського корпусу потребує тісної співпраці ВРЮ та ВККСУ"
 

09.02.2011

                                                                                                                                                  Повідомлення для ЗМІ  
                                                                                                                                                        9 лютого 2011 року 

                                                                        Голова ВРЮ В. Колесниченко:
          "Формування високопрофесійного суддівського корпусу потребує тісної співпраці ВРЮ та ВККСУ"


Сьогодні у м. Яремче розпочався робочий семінар: «Робота Вищої кваліфікаційної комісії суддів України в нових умовах», організований Вищою кваліфікаційною комісією суддів України (далі – ВККСУ) та проектом «Україна: верховенство права» (USAID). Семінар триватиме з 9 по 11 лютого 2011 року.
На початку до учасників заходу звернулися Голова ВККСУ Ігор Самсін, Голова Вищої ради юстиції Володимир Колесниченко, Голова Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Леонід Фесенко, Голова Вищого адміністративного суду України Олександр Пасенюк, голова Ради суддів адміністративних судів України Микола Кобилянський та ін.
Виступаючи перед учасниками зібрання, Голова Вищої ради юстиції В. Колесниченко, зокрема, наголосив на важливості та необхідності у подальшому тісної співпраці Вищої ради юстиції та Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, оскільки обидва органи беруть участь у формуванні високопрофесійного суддівського корпусу. Одним із найважливіших етапів спільної роботи має стати розробка узгоджених регламентних документів діяльності обох інституцій, відзначив В. Колесниченко.
Сьогодні учасники заходу мають на меті обмінятися думками щодо становлення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України як нового державного органу судової влади в сучасних умовах, обговорити питання політики та організації роботи Комісії, впровадження у діяльність ВККСУ стандартизованих процедур та документів.
Також сьогодні учасники семінару ознайомляться з іноземним досвідом організації роботи державного органу з добору кандидатів на посаду судді та притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності. Зокрема, досвідом поділяться американські фахівці: Голова Ради Комісії з питань суддівської поведінки штату Каліфорнія Вікторія Хенлі, суддя, член цієї комісії Фредерік Хорн та експерт з суддівських питань Памела Деніелс. Про грузинський досвід реформування системи добору суддів, тестування кандидатів і притягнення суддів до відповідальності розповість член Вищої ради юстиції Грузії Каха Коберідзе. З міжнародними стандартами заснування та організації діяльності професійного тестового центру учасників семінару ознайомить директор Тестового центру Нідерландів Стівен Баккер.
Другий день роботи семінару буде присвячено обговоренню таких питань: особливості проведення кваліфікаційного іспиту, критерії його оцінювання та визначення результатів, визначення рейтингу кандидатів на посаду судді, формування резерву на заміщення вакантних посад суддів, процедура проведення конкурсу на заміщення вакантних посад суддів, проблемні питання процедур обрання на посаду судді безстроково та переведення такого судді до іншого суду та ін.
11 лютого за участю міжнародних експертів відбудеться обговорення процедури притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності.
Підсумком роботи семінару стане розробка та обговорення підсумкових документів, їх схвалення і планування роботи Вищої кваліфікаційної комісії суддів України на наступний період.


Прес-служба Вищої ради юстиції  
RSS


Корисні посилання«HRGH»® Всі права захищені