Нерухомість

Головна » Підприємцю » Вища Рада Юстиції » Повідомлення

Інформація про виконання бюджетної програми Вищої ради юстиції “Формування суддівського корпусу та контроль за його діяльністю” за 2010 рік
 

01.03.2011

                                                                                                                                                  Повідомлення для ЗМІ  
                                                                                                                                                     1 березня 2011 року  

Інформація про виконання бюджетної програми Вищої ради юстиції "Формування суддівського корпусу та                                                                        контроль за його діяльністю” за 2010 рік 

Вища рада юстиції (ВРЮ) – колегіальний незалежний орган держави, відповідальний за формування високопрофесійного суддівського корпусу, здатного кваліфіковано, сумлінно та неупереджено здійснювати правосуддя на професійній основі. Статус Вищої ради юстиції, її повноваження, організація і порядок діяльності визначаються статтею 131 Конституції України, Законом України «Про Вищу раду юстиції» та Регламентом ВРЮ.
До відання ВРЮ належить внесення подання Президентові України про призначення кандидатів на посади суддів уперше або звільнення суддів з посад. ВРЮ приймає рішення стосовно порушень суддями і прокурорами вимог щодо несумісності, здійснює дисциплінарне провадження стосовно суддів Верховного Суду України і суддів вищих спеціалізованих судів, розглядає скарги на рішення про притягнення до дисциплінарної відповідальності суддів апеляційних та місцевих судів, а також прокурорів.
З прийняттям 7 липня 2010 року Закону України «Про судоустрій і статус суддів» до компетенції Вищої ради юстиції віднесено питання призначення суддів на посади голови суду, заступника голови суду та звільнення їх з цих посад за поданням відповідної ради суддів. Також ВРЮ розглядає скарги на рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України щодо встановлення результатів кваліфікаційного іспиту кандидатів на посаду судді та відмови у рекомендуванні для обрання кандидатом на посаду судді безстроково.
Вища рада юстиції як головний розпорядник бюджетних коштів є відповідальним виконавцем однієї бюджетної програми 5981010 "Формування суддівського корпусу та контроль за його діяльністю”, яка діє на постійній основі.
На виконання зазначеної програми у 2010 році згідно Закону України "Про Державний бюджет України на 2010 рік” за загальним фондом державного бюджету були затверджені видатки у сумі 16 967,5 тис. грн., але фактично були відкриті асигнування у сумі 16 628,7 тис. гривень. Тобто Вищу раду юстиції було недофінансовано на 338,8 тис. гривень.
У повному обсязі були профінансовані видатки на заробітну плату, нарахування на заробітну плату та видатки на комунальні послуги та енергоносії. Інші видатки профінансовані на 88,9%.
Публічне представлення зазначеної інформації відбулося 25 січня 2011 року на засіданні Вищої ради юстиції в присутності представників засобів масової інформації.


Прес-служба Вищої ради юстиції  
RSS


Корисні посилання«HRGH»® Всі права захищені