Нерухомість

Головна » Підприємцю » Вища Рада Юстиції » Повідомлення

«Україна: верховенство права»
 

19.01.2011

Представники Вищої ради юстиції та проекту USAID «Україна: верховенство права» обговорили напрямки співпраці в інформаційній сфері

У зустрічі, що відбулася у Вищій раді юстиції 19 січня 2011 року, взяли участь керівник проекту «Україна: верховенство права» Девід Вон; заступник керівника цього проекту Наталія Петрова; радник з правових питань Олександр Бірюков; фахівець з управління програмами у сфері тестування та суддівської дисципліни Мирослава Воронцова та керівник програм розвитку демократії та врядування USAID Олександр Піскун. Від Вищої ради юстиції: Голова ВРЮ Володимир Колесниченко; заступник Голови ВРЮ Лідія Ізовітова, заступник керівника секретаріату – начальник управління з питань призначення та звільнення суддів, розгляду скарг кандидатів на посади суддів Ольга Булка; заступник керівника секретаріату – начальник управління з питань дисциплінарної відповідальності та звільнення суддів за особливих обставин Юрій Нікітченко; керівник служби – головний радник Голови ВРЮ Олександр Гончаренко; радник Голови Вищої ради юстиції Юрій Полтавець; начальник відділу міжнародного міжвідомчого співробітництва та протоколу секретаріату Вищої ради юстиції Сергій Ушинський.
Головною метою зустрічі було обговорення ініціатив ВРЮ щодо створення умов для більш відкритої та прозорої діяльності Вищої ради юстиції, покращання доступу громадян та ЗМІ до інформації про діяльність Ради з використанням сучасних інформаційних технологій та можливої співпраці з цього питання із проектом «Україна: верховенство права».
На початку зустрічі Голова ВРЮ Володимир Колесниченко відзначив спільні здобутки з реформування законодавства про судоустрій та статус суддів, що відбулися в Україні за активної участю фахівців проекту USAID. «Втім, цілі співпраці, що ставилися міжнародною агенцією і судовою владою України до кінця не досягнуті, ми лише на початку роботи», – відзначив В. Колесниченко. Йдеться про необхідність подальшого реформування законодавства. Одним із нагальних проблем є відсутність у новому законі механізму призначення кандидатів на посади вперше. «Через тривалість та багатоступеневий рівень передбачених у новому законі процедур з часу прийняття Закону України «Про судоустрій і статус суддів» до першого Указу Президента про призначення на посаду судді має пройти понад два роки, – відзначив Голова ВРЮ. – У судах України більше 1100 вакансій переважно у судах господарської та адміністративної юрисдикції, є також районні суди у яких здійснення судочинства по тих видах справ, де передбачено колегіальний розгляд (у складі трьох суддів) є неможливим. У той час як внесення подань Президентові України про призначення кандидатів на посади суддів Вищою радою юстиції практично зупинено».
Як відзначив Голова ВРЮ, Рада працює у напрямку вирішення проблем чинного законодавства із суб’єктами законодавчої ініціативи, Верховним Судом України та вищими спеціалізованими судами.
За словами Лідії Ізовітової, подальшої уваги учасників проекту потребує також питання розробки програм навчання та перепідготовки діючих суддів з нових галузей права та ключових проблем правозастосування. Питання підвищення кваліфікації суддів особливо актуальне у контексті тих масштабних змін чинного законодавства, що тривають в Україні в останні 20 років.
«Ми сподіваємося, що наша співпраця продовжиться, адже її мета єдина – посилення незалежності та безсторонності суддів, довіри громадськості до суду», – відзначив В. Колесниченко, зауваживши, що наразі найбільш актуальним для ВРЮ є робота з налагодження та удосконалення ефективної комунікації Вищої ради юстиції із судами, громадськістю та ЗМІ, зробити роботу Вищої ради юстиції більш відкритою, прозорою та зрозумілою для громадян.
«Минулий рік був дуже серйозним для Вищої ради юстиції, – сказав під час спільної зустрічі керівник програм розвитку демократії та врядування USAID Олександр Піскун. – Мабуть, вперше Вища рада юстиції показала себе як ключовий орган, що просуває реформи… Ми дуже раді, що ми долучилися до цього процесу і готові підтримати пропозиції з подальшої співпраці, особливо у контексті вирішення проблеми відкритості та транспарентності Вищої ради юстиції, що вже давно назріла. Це дозволить Раді працювати набагато ефективніше і зняти значну кількість питань щодо діяльності ВРЮ».
За підсумками зустрічі сторони домовилися розпочати роботу з розробки стратегії комунікації Вищої ради юстиції з громадянами та ЗМІ, у тому числі й за допомогою сучасних інформаційних технологій.


Прес-служба Вищої ради юстиції


  
RSS


Корисні посилання«HRGH»® Всі права захищені