Нерухомість

Головна » Підприємцю » Вища Рада Юстиції » Повідомлення

Вища рада юстиції розпочала розгляд скарг на рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України
 

26.01.2011

       Вища рада юстиції розпочала розгляд скарг на рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України

Вища рада юстиції (далі – ВРЮ) розпочала виконувати повноваження, надане їй Законом України «Про судоустрій і статус суддів», з розгляду скарг на рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України (далі – ВКССУ), прийнятих у процесі призначення чи обрання суддів на посаду. Відповідно до Закону Вища рада юстиції наділена правом перегляду рішень ВККСУ щодо встановлення результатів кваліфікаційного іспиту особи, яка пройшла спеціальну підготовку і виявила бажання бути рекомендованою для призначення на посаду судді, і яка не погоджується з результатами іспиту, та рішень про відмову у рекомендуванні кандидата для обрання на посаду судді безстроково за скаргою кандидата.
Законом встановлено місячний строк на оскарження до ВРЮ рішення ВККСУ. ВРЮ, в свою чергу, має розглянути скаргу також протягом одного місяця з дня її надходження після перевірки, проведеної членом Вищої ради юстиції. На засідання ВРЮ запрошується скаржник та представник Вищої кваліфікаційної комісії суддів України. Проте їх неявка з будь-яких причин не перешкоджає розгляду скарги. Рішення ВРЮ також можуть бути оскаржені в установленому порядку.
«Передбачений у законі механізм оскарження рішень ВККСУ є надзвичайно важливим, – відзначила Ольга Булка, начальник управління з питань призначення та звільнення суддів, розгляду скарг кандидатів на посади суддів секретаріату Вищої ради юстиції. – По-перше, кандидати на посаду суддів, що рекомендуються до призначення чи обрання суддями безстроково, отримали право на оскарження рішень Вищої кваліфікаційної комісії суддів України. Це дієвий елемент захисту самих кандидатів. З іншого боку, держава отримала можливість законним чином вирішувати у майбутньому питання усунення з посад тих суддів, які не були рекомендовані ВККСУ до обрання безстроково, у випадку, коли такі рішення Комісії підтверджуються Вищою радою юстиції».
З часу дії Закону до ВРЮ надійшло шість скарг на рішення ВКССУ, чотири з яких розглянуто на засіданні 25 січня 2011 року.
Детальніше – у розділі «Рішення Ради» офіційного сайту Вищої ради юстиції.


Прес-служба Вищої ради юстиції  
RSS


Корисні посилання«HRGH»® Всі права захищені