Нерухомість

Головна » Підприємцю » Вища Рада Юстиції » Повідомлення

Вища рада юстиції затвердила матеріали перевірок щодо діяльності суддів
 

24.03.2011

                                                                                                                                                  Повідомлення для ЗМІ  
                                                                                                                                                   24 березня 2011 року  

                             Вища рада юстиції затвердила матеріали перевірок щодо діяльності суддів

На засіданні 24 березня 2011 року Вища рада юстиції прийняла рішення про внесення подання про звільнення п’яти суддів з посад за загальними обставинами, а саме: у відставку та у зв’язку з неможливістю виконувати повноваження за станом здоров’я.
Крім того, було задоволено скаргу судді на рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України від 16 листопада 2010 року про відмову у наданні рекомендації для обрання суддею безстроково, прийнято рішення скасувати зазначене рішення і повернути матеріали на повторний розгляд до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.
Також задоволено два звернення суддів про поновлення строку для оскарження рішень Вищої кваліфікаційної комісії суддів України про направлення матеріалів щодо звільнення у зв’язку із закінченням п’ятирічного строку повноважень на посаді судді до Вищої ради юстиції для внесення подання Президентові України про звільнення з посади.
Вищою радою юстиції відхилено рекомендацію кваліфікаційної комісії суддів загальних судів Севастопольського апеляційного округу про внесення подання про звільнення з посади судді через пропущення строків притягнення до відповідальності. Втім, Рада надала доручення членам Вищої ради юстиції для проведення перевірки обставин, викладених у зазначеній рекомендації.
Також за скаргою судді скасовано рішення кваліфікаційної комісії суддів загальних судів Львівського апеляційного округу від 30 жовтня 2009 року про притягнення до дисциплінарної відповідальності.
Вища рада юстиції розглянула та затвердила матеріали дев’яти перевірок, проведених за зверненнями громадян, посадових та юридичних осіб. Зокрема, затверджено матеріали перевірки, проведеної членом Вищої ради юстиції Ізовітовою Л.П. за зверненням Голови Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку Петрашка С.Я., з висновком про доцільність прийняття до відома результатів вказаної перевірки щодо наявності підстав для внесення подання про звільнення Міщенка Геннадія Автономовича з посади судді Ворошиловського районного суду міста Донецька за порушення присяги, оскільки постановою Верховної Ради України від 23 грудня 2010 року № 2867-VІ вказану особу було звільнено з посади судді за порушення присяги.
Решту матеріалів перевірок затверджено з висновком про відсутність підстав для внесення подань про звільнення суддів з посад за порушення присяги.
Також Рада задовольнила відмову члена Вищої ради юстиції Завальнюка В.В. від пропозиції від 29 червня 2010 року про внесення подання про звільнення Коршун Ніни Миколаївни, Несвєтової Надії Миколаївни, Кондес Лариси Олександрівни з посад суддів Київського апеляційного господарського суду за порушення присяги.
Рішенням Ради також внесено зміни до структури апарату Вищої ради юстиції. Зокрема, відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 26.01.2011 № 259, яким було затверджено Типове положення про бухгалтерську службу бюджетної установи, відділ стратегічного планування, фінансування та звітності секретаріату Вищої ради юстиції було перейменовано у відділ стратегічного планування, фінансування, бухгалтерського обліку та звітності та підпорядковано безпосередньо Голові Вищої ради юстиції. У зв’язку з виробничою доцільністю було передано функцію соціально-побутового обслуговування з відділу транспортного та соціально-побутового обслуговування до відділу господарського обслуговування та матеріально-технічного забезпечення та змінено назви цих відділів на відділ транспортного обслуговування та відділ господарського, матеріально-технічного та соціально-побутового забезпечення.

Детальніше читайте у розділі «Рішення Ради».


Прес-служба Вищої ради юстиції  
RSS


Корисні посилання«HRGH»® Всі права захищені