Нерухомість

Головна » Новини » ВСУ » Без категорії

Представники Верховного Суду України вивчали системи фінансування судів Німеччини та Естонії

14.04.2011

У рамках співпраці Верховного Суду України зі Спільною програмою Ради Європи та Європейського Союзу «Прозорість та ефективність судової системи України» відбувся навчальний візит представників Суду до Німеччини й Естонії з метою вивчення системи фінансування судів.

Судді Верховного Суду України Галина Канигіна, Валентин Косарєв та начальник планово-фінансового управління апарату Верховного Суду Валентина Мисака відвідали Вищий регіональний суд у місті Кельні (Німеччина) та Адміністративний суд у місті Таллінні (Естонія).

Голова Вищого регіонального суду пан Йоганнес Рідель поінформував українських гостей про судову систему Німеччини, бюджети судів, загальні принципи бюджетування та систему робочого навантаження «PЕBBSY», категорії справ для визначення робочого навантаження, розподіл кадрових ресурсів.

Німецькі колеги поділилися досвідом роботи щодо розподілу робочого навантаження в судах, адміністрування персоналу та моніторингу кадрового бюджету, інвестування, ефективної взаємодії судів, Міністерства юстиції та Міністерства фінансів.

Цікаво було почути і про систему юридичної правової допомоги, що надається за рішенням суду, на підставі заявки. Суд приймає таке рішення, якщо вважає, що у справи є шанс на успіх і фінансова ситуація вимагає допомоги. Вона надається у цивільних, кримінальних та іноді в адміністративних справах.

Члени делегації звернули увагу на те, що запити на заробітну плату суддям та працівникам суду при затвердженні бюджету органами законодавчої та виконавчої влади задовольняються в повному обсязі. Витрати на судове провадження не обмежуються, що є конституційною гарантією та забезпечує право громадян на звернення до суду.

В Естонії українська делегація познайомилася з судовою системою цієї країни та її реформуванням; бюджетуванням судової влади з урахуванням її продуктивності; з роботою Адміністративного суду міста Таллінна, його судовою інформаційною системою; введенням централізованого центра бухгалтерії при Міністерстві юстиції.


  
RSS


Корисні посилання«HRGH»® Всі права захищені