Нерухомість

Головна » Новини » ВСУ » Міжнародні зв`язки

Голова Верховного Суду України зустрівся з Головою Представництва Європейського Союзу в Україні

24.03.2011

23 березня 2011 року у Верховному Суді України відбулась зустріч Голови Верховного Суду України Василя Онопенка з Послом, Головою Представництва Євросоюзу в Україні Жозе Мануель Пінту Тейшейра.

Під час зустрічі Голова Верховного Суду наголосив на тому, що Україна сповідує європейські цінності, зокрема, дотримання прав людини, принципів демократії та верховенства права і зацікавлена в утвердженні європейських стандартів у сфері національного судочинства. У цьому сенсі співпраця з Європейською Комісією є дуже важливою, зауважив Василь Онопенко. Яскравим свідченням цього є успішна реалізація Проекту Європейського Союзу «Прозорість та ефективність функціонування судової системи України: компонент державної служби», у рамках якого близько двох тисяч працівників судів України пройшли навчання управлінню судами.

На прохання пана Посла Голова Верховного Суду поінформував його про результати судової реформи в Україні. Європейська Комісія зацікавлена в наданні допомоги у її здійсненні, наголосив Жозе Мануель Пінту Тейшейра, однак зауважив, що реформи не можуть впроваджуватися поспіхом. Наразі суди в Україні не повною мірою захищають права громадян, зазначив пан Посол і висловив сподівання, що рекомендації Венеціанської Комісії щодо Закону України «Про судоустрій і статус суддів» будуть взяті до уваги.

У цьому зв’язку пан Тейшейра поцікавився нинішніми повноваженнями Верховного суду України, кількістю надходження справ від України до Європейського суду з прав людини, станом виконання його рішень державою Україна. Серед проблем, які існують у судовій системі України, пан Посол назвав корупцію, відсутність об’єктивності та незалежності .

Василь Онопенко повідомив Голові Представництва Європейського Союзу в Україні, що Верховний Суд України виступив з ініціативою проведення міжнародного круглого столу в рамках головування України в Комітеті Міністрів Ради Європи (11 травня 2011 року Турція передає головування Україні) «Роль верховного суду в захисті прав людини на національному рівні». Захід має стати дієвим інструментом вирішення спільних проблем у сфері судочинства та захисту прав громадян на національному рівні, наголосив Голова Верховного Суду України.

На завершення зустрічі Жозе Мануель Пінту Тейшейра, зазначивши, що для нього було великою честю відвідати Верховний Суд України і зустрітися з його Головою Василем Онопенком, побажав Верховному Суду України повернути свій законний статус у судовій системі України.

У зустрічі взяли участь політичний аташе Представництва Європейської Комісії в Україні Фабіола ді Клементе та начальник відділу міжнародного співробітництва Верховного Суду України Ліна Губар.


  
RSS


Корисні посилання«HRGH»® Всі права захищені