Нерухомість

Головна » Новини » ВСУ » Повідомлення прес-служби Верховного Суду України

Василь Онопенко: «Ця книга – не про мене, а про Верховний Суд України, який мені судилося очолити»

28.12.2010

01024, м. Київ, вул. П.Орлика, 4                                                                                               тел./факс: 594-54-11, Е-mail: presa@scourt.gov.ua

                                                                                                                                                Повідомлення для преси

28 грудня 2010 року у приміщенні Верховного Суду України відбулася презентація книги «Голова Верховного Суду України Василь Онопенко: «Мені судилося».

У книзі зібрано офіційні документи, виступи, інтерв’ю Голови Верховного Суду України Василя Онопенка від жовтня 2006 року, із часу обрання його Головою Верховного Суду України, до літа 2010 року.

Мовою фактів, коментарів, чисельних звернень до високих державних інституцій відтворено непростий період життя найвищого судового органу в системі судів загальної юрисдикції в Україні та послідовну позицію його очільника.

Співавторами книги Василь Онопенко вважає і суддів Верховного Суду України, які поділяли його позицію, і журналістів, які завжди виявляли інтерес до процесів, що відбувалися в судовій системі України, й Верховного Суду зокрема. Під час презентації Василь Онопенко щиро подякував усім представникам мас-медіа і висловив сподівання на подальшу плідну співпрацю.

Голова Верховного Суду переконаний, що такі книги потрібно видавати усім керівникам вищих органів державної влади, аби суспільство могло бачити і їх позицію, і той шлях, який проходить кожен із вищих державних діячів, відстоюючи цю позицію, і ті зусилля, які потрібно докладати для досягнення мети. Це ті літописи, які потрібні усім нам, наголосив Василь Онопенко.

Він також повідомив, що книга видана за власний кошт, однак її видання є, безперечно, державною справою. Адже після «гарячого» літа 2010 року, коли судова система здригнулася від так званої судової реформи, остаточно стало зрозумілим, що шлях відстоювання незалежності судової влади і боротьби за неї був правильним, підкреслив Голова Верховного Суду України.

Виклад основних документів, пов’язаних із діяльністю Голови Верховного Суду України Василя Онопенка, для зручності сприйняття здійснено за роками й анонсується короткими екскурсами у тогочасну логіку подій і проблем, якими жила вітчизняна судова система і Верховний Суд України. Наведено також добірки інформаційних повідомлень, з яких видно, що говорив Василь Онопенко, до чого прагнув і що конкретно робив для досягнення мети.

Голова Верховного Суду України 1994–2002 року Віталій Бойко, який також був присутній на презентації книжки «Мені судилося», зауважив, що кожен може по-своєму оцінити позицію Василя Онопенка, яку він займав як Голова Верховного Суду України. Однак висновок може бути один – діяльність В. Онопенка на цій посаді завжди була спрямована на те, щоб зробити судову систему України дієвим механізмом захисту прав і свобод людини, щоб утвердити в нашій країні незалежний і неупереджений суд.

На завершення зустрічі Голова Верховного Суду Василь Онопенко подарував усім присутнім журналістам книгу «Мені судилося» з іменними автографами.


  
RSS


Корисні посилання«HRGH»® Всі права захищені